Jarošův mlýn - logo


Úvodní stránka Historie Co bylo... Co bude... Odkazy Kontakt
Jste návštěvník:
Ikonka
pro Váš web

Zdrojový kód

14. Moravský EURO ULTRA Marathon


V úterý 4. července 2006 na dvoře před Jarošovým mlýnem se uskutečnil start 3. etapy – Veverské - Moravského EURO ULTRA Marathonu, která vedla z Veverské Bítýšky přes hrad Veveří až do Lomnice.

MUM je mezinárodní ultramaratonský běh na 301 km, tj. 43 km v 7 následných dnech (více než 7 klasických maratonů) – nejdelší a nejtěžší běžecký etapový závod, pořádaný na území České republiky. Běh je pořádán Českou asociací ultramaratonců pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislava Juránka a za podpory statutárního města Brna.
www.ultramarathon.czechian.net

3. etapa

V úterý odpoledne 4. 7. 2006 se před Jarošovým mlýnem sešli účastníci a pořadatelé Moravského UltraMaratonu. Po prohlídce mlýna přišlo na řadu vyhlášení výsledků z předchozí, 2. Tišnovské etapy, a samozřejmě také předání cen nejen vítězům.

Pan mlynář, stejně jako před 890 lety mlynář Jiří z Doupova, držel v rukou zbraň. Tentokrát to ale byla startovací pistole, kterou odstartoval 3. etapu – Veverskou.
Fotografie z jednotlivých tras MUM 2006

Trasa 3. etapy

14. MUM 2006   3. Veverská etapa   (sestavil V.Knobloch)   úterý 4.7.2006
START Veverská Bítýška, Jarošův mlýn - ČTZ na most přes řeku Svratku a na hrad Veveří OS1(5km), dále po ČTZ přes nový most a po MTZ a po vl.značení na rozcestí u silnice OS2(12km) – po vl.značení přes Mor.Knínice na křižovatku silnic OS3(17km) – po vl.značení na hřeben Zlobice a dále po ČTZ na křižovatku se silnicí nad Lipůvkou OS4(24km) – po ZTZ přes Skaličku k partyz. pomníku a dále po MTZ na křižovatku se silnicí pod Číhadlem OS5(31km) – po vl.značení přes Hajánky do Hájku a dále po ZTZ do Jamného a Rašova OS6(38km) – po silnici vl.značení ke škole do Lomnice - CÍL 43 km
Více k jednotlivým trasám ...
Výsledky MUM 2006Jarošův mlýn - Muzeum řemesla mlynářského, Veverská Bítýška
Copyright © 2002 - 2007